Кашичка од пилешко месо и карфиол

Кашичка од пилешко месо и карфиол

Одлична комбинација на вкусови која можете да ја понудите на бебе постаро од седум месеци.

Не ја прекривајте количката со ткаенина за да го заштитите бебето од сонце

Не ја прекривајте количката со ткаенина за да го заштитите бебето од сонце

Летото пристигна, а со него и жешките зраци и топлото време. Многу родители, со цел да го зашитат бебето во количката од сончевите зраци се одлучуваат истата да ја прекријат со тенко платно но според докторите тоа не е сосема во ред.

Трудници, зошто бананата е идеално овошје за вас

Трудници, зошто бананата е идеално овошје за вас

На телото на трудницата без сомнеж и е се потребни дополнителни извори на енергија, а ништо полесно  и побрзо нема да го подигне нивото на енергија како бананата.

Чај од рузмарин против силна главоболка

Чај од рузмарин против силна главоболка

Причините за појава на главоболката можат да бидат различни- настинка, стрес, вознемиреност, дехидратација, воспалени синуси и сл.

Најхраброто бебенце има најтопла насмевка

Најхраброто бебенце има најтопла насмевка

Ова неодоливо слатко девојче е родено пред време, со родилна тежина од само еден килограм и седумстотини грама.

Како да подготвите колачи без шеќер

Како да подготвите колачи без шеќер

Бидете сигурни дека ова е највкусниот десерт што сте го пробале до сега, а да не содржи ниту грам бел шеќер во својот состав.

Видео: Еволуцијата на женската долна облека

Видео: Еволуцијата на женската долна облека

Со еволуцијата на женската мода, паралелно се менувала и женската долна облека. Започнувајќи од интересни пантоланчиња со тантела па се до ултра тесните корсети – погледнете го ова интересно видео и откријте како се менувала модата кога станува збор за женската долна облека.

Подгответе свежа салата со лук која е одличен сојузник во борба против кандидата

Подгответе свежа салата со лук која е одличен сојузник во борба против кандидата

И покрај тоа што габичката candida albicans е вообичаен дел од нашиот организам, сепак при промена на одредени услови може да се забележи нејзино неконтролирано растење со што пак може да се загрози нашето здравје.

Спиењето на детето во автомобилското седиште не е препорачливо

Спиењето на детето во автомобилското седиште не е препорачливо

Освен кога околностите навистина го наложуваат тоа, не дозволувајте вашето бебе да спие во автомобилското седиште. 

Маска за нега на испукани пети

Маска за нега на испукани пети

Со редовно нанесување на оваа маска од природни состојки испуканата кожа на стапалата ќе се ревитализира станувајќи мека и негувана.

Зошто е потребно да пиете вода со лимон

Зошто е потребно да пиете вода со лимон

Ако сакате да ја промените својата навика за пиење на обична вода, а истовремено да го поттикнете вашето физичко, ментално и духовно здравје, секако би требало секојдневно да пиете вода со лимон.

Powered by WP Bannerize