Алтернативни начини за  ублажување на мачнините во бременоста

 

Многу трудници наоѓаат алтернативни начини за ублажување на мачнините во текот на бременоста, кои покрај препораките во однос на правилниот начин на исхрана имаат голем бенефит.

Имено, станува збор за употреба на акупресурни наракциви кои се носат околу рачниот зглоб. Тие се специјално дизајнирани нараквици кои притиската одредени акупресурни точки во внатрешниот дел на зглобот и на тој начин ја олеснуваат мачнината.

Исто така во оваа група на алтернативни начини на ублажување на мачнините спаѓаат и хомеопатските лекови, особено тие што содржат разреден екстракт од одреден вид на индиски орев.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk