Брза диета со јајца

Диетата со јајца се вбројува во проверените начини на кои можете за кратко време да се ослободите од вишокот на килограми.

Иако постојат повеќе верзии за оваа диета, сепак најумерената од нив се покажала и како најделотворна- можете да изгубите дури 30 килограми за три месеци.

Во умерената верзија на диетата со јајца се намалува внесот на јаглени хидрати но не се изолира во целост.

Сепак за најдобри резултати храната која ќе се најде на вашето мени е јасно ограничена.

Препорачана храна која треба да ја има на вашето мени доколку се придржувате кон оваа диета се јајцата, пилешкото и мисиркиното месо, рибата и зеленчук без скроб.

Од напитоци дозволени се само водата, билните чаеви без шеќер и поретко кафе без млеко и шеќер.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk