Видео: Аплицирање на епидурална и спинална анестезија

Погледнете го ова едукативно видео во кое на многу едноставен начин е прикажано како се аплицира и како делува епидуралната и спиналната анестезија која се користи за време на породувањето и останатите оперативни зафати кои го дозволуваат тоа.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk