Видео: Аутистично момче повторно се сретнува со своето изгубено милениче

Клајд, мачката која е омилено милениче на Џеред, 12 годишно дете со аутизам , ненадејно се изгубила.

По долгото барање и организираното лепење плакати и видео пораки, мачката е успешно пронајдена и вратена кај сопственикот.

Погледнете го ова неверојатно емотивно видео во кое е прикажан моментот кога Џеред повторно се сретнува со своето милениче.

 

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk