Видео: Боење на велигденските јајца со помош на ластичиња

Ако веќе ја имате испробано оваа техника на боење на јајца сигурно ќе се согласите дека не само што процедурата е многу едноставна, туку и јајцата чија што боја се прелива, пресечена со белата боја од местото каде што биле поставени ластичињата се прекрасно обоени.
Доколку оваа техника на боење не ви е позната, погледнете го видеото.

 

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk