Видео: До рамен стомак вежбајќи заедно со вашето бебе

Освен здравата и умерена исхрана, секако не треба да ја заборавите и редовната физичка активност во периодот по породувањето кога ќе решите дека е оптимално време да започнете со процесот на враќањето на телото во првобитната состојба.

Најубавото од се е што во вежбањето можете да го вклучите и вашето малечко.

Ви предлагаме неколку вежби со вашето бебе кои ќе ви помогнат да го намалите обемот на стомакот и да ги зацврстите стомачните мускули, особено оние на долниот дел од стомакот.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk