Видео за сите родители: Две годишно детенце го спасува животот на своето братче

Објавено на: Jan 04, 2017 од Мама Весна

Oва видео се прошири вирално меѓу родителите, а главна поука е предупредувањето за опасноста која тешкиот и масивен мебел во домот може да ја донесе.

Во првите неколку секунди двете дечиња изгледаат сосема нормално и безгрижно, качувајќи се по отворените фиоки. Веќе во следниот момент настанува хорор.

Едното дете е заглавено под тешкото парче мебел, додека на другото му требаат неколку секунди за да открие како да го спаси.

2-годишен суперхерој кој доби сила кога виде дека братчето му е во опасност:

 


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…