Видео: Зголеми ја свесноста, едуцирај се себе и својата околина за аутизмот

Од страна на Здружението за подобрување на квалитетот на живот на лицата со аутистичен спектар на нарушување „Сина светулка“ на Ју тјуб е поставено интересно едукативно видео кое со себе носи јасна порака: најдобар начин да му помогнеш на детето со аутизам е да го прифатиш.

Имено, видеото е наменето за едукација на децата на училишна возраст за прифаќање на своите другарчиња со аутизам.

Едуцирајте ја својата околина. Мислете глобално, но делувајте локално.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk