Видео: Интересен трик како да го спречите замаглувањето на стаклата од автомобилот

Полесно е отколку што си мислите. 

За да го спречите замаглувањето на стаклата од вашиот автомобил потребен ви е само еден производ – пена за бричење.

Погледнете го ова интересно видео во кое е прикажан мал експеримент.

Имено, за таа цел употребени се  фабрички произведено средство за спречување замаглување на стаклата,  пена за бричење, масло за нега на бебешка кожа, гел за раце и компири.

Најефикасно средство дефинитивно е пената за бричење.

 

 

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk