Видео: И идеалот за женската убавина доживеал промени низ годините

Ова интересно видео ни ја прикажува еволуцијата на идеалот за женската убавина низ годините во минатото. Прикажани се реални жени во реално време кои покрај околностите едноставно магепсуваат со својата п0јава.

И покрај тоа што велат, убавината е во очите на тој што гледа, ние сигурно ќе се согласиме дека промената на таа општествена рамка е драматична, зарем не?

 

 

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk