Видео: Кажете им збогум на темните кругови околу очите

Погледнете го ова интересно видео и научете како со помош на овој корисен трик ќе ги отстраните темните кругови околу очите.

Даршика Пател, девојка од Нов Зеланд, го решава проблемот со темните кругови под очите со помош на мешавина од  сода бикарбона и мала количина на вода.

Оваа паста нанесете ја во пределот под очите со лажица и оставете ја да се исуши. Потоа отстранете ја со влажна крпа.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk