Видео: Како да ги препознаете најраните знаци на аутизам кај детето

Погледнете го ова едукативно видео во кое се опишани најраните знаци во согласност со возраста на детето кои укажуваат на тоа дека можно е детето да страда од аутистичен спектар на нарушувања.

 

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk