Видео: Како да исплетете шал за само половина час

Нема потреба да имате големи познавања од плетењето. Наместо специјални плетечки вештини овој пат ќе ви биде потребна само желба.

Следете ги инструкциите на девојката во видеото и си сплетете топол шал во омилената боја од кој нема да се одвоите цела зима.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk