ВИДЕО: Како да направите лажен снег

Објавено на: Jan 09, 2017 од Мама Весна

Овие денови најактуелен е секкао снегот кој најмногу ги израдува најмалите. Но бидејќи надвор е премногу ладно ние ви предложуваме интересен начин да се забавувате со вашите најмили и во домашни услови да направите вештачки снег.

Се прави лесно, од 2 состојки, а вниманието ќе им го одвлечете со часови и денови.

Може да правите поларни мечиња, снешковци, снегулки…

Потребно ви е:

  • Регенератор за коса
  • Сода бикарбона


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…