Видео: Како правилно да ги врзете појасите на детското седиште во автомобилот

За секој родител, сигурноста и безбедноста на неговото дете е на прво место.
Погледнете го ова едукативно видео и научете како правилно да ги врзете појасите додека вашето дете седи во детското седиште во автомобилот.

 

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk