Видео: Како се менувале играчките низ времето

Оливија Ханлон е млада танчерка која преку својот извонреден танц му покажа на светот дека играчките во минатото се далеку позабавни од оние што се нудат денес во продавниците.

Погледнете ја оваа интересна визуелизација на промената на играчките во последните стотина години.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk