Видео: Како функционира женскиот репродуктивен систем

Објавено на: Jan 10, 2017 од Мама Ане

Интресно видео кое го прикажува течението на менструалниот циклус и ни помага полесно да го разбереме функционирањето на женскиот репродуктивен систем.

 


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…