Видео: Необично запросување на тобоган

Мораме да признаеме дека Остин Крецелиус одбрал навистина несекојдневен начин да ја побара својата сакана за сопруга.

Интересно, тој решил прашањето „Дали сакаш да се венчаш со мене?“ на својата девојка Алисон Бојл да и го постави додека додека уживаат во лудото возење, па решил да ја запроси во забавниот парк „The Voyage at the Holiday World“ во Индијана.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk