Видео: Погледнете како се раѓа бебе делфин

Породувањето на оваа мамичка од водениот свет траело приближно еден час.

Вработените во водниот парк Долфин квест кој е вистинска атракција на Хаваите успеале да го снимат тој величествен момент кога на свет пристигнало бебе-делфин.

На мајката Кео ова ѝ било прво породување.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk