Видео: Полесно исецкајте го кромидот и спасете се од солзи

Лупењето и сецкањето на кромидот не е омилена дејност во кујната за многумина од нас.

За среќа постои еден многу едноставен трик кој ќе ви заштеди многу време и секако солзи.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk