Витаминска кашичка за бебе од боровинка и спанаќ

Кашичка за бебиња богата со витамините А, Ц и Е.

Потребни состојки:

– една рака спанаќ
– 100 грама боровинки
– малку сок од лимон
– 2 лажици вода

Начин на подготовка:

Ставете го спанаќот во тенџере и полијте го со вода. Сварете го, покријте го и оставете го да вари 6 до 7 минути. Потоа исцедете го. Спанаќот, боровинките, сокот од лимон и водата ставете ги во блендер и блендајте околу 1 минута. Ако е потребно додадете една лажица вода.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk