Витамински пијалок за слабеење

Нутриционистите осмислиле диетална вода која можете сами да ја приготвите, а за која тврдат дека доколку редовно ја консумирате ќе ослабете.

За да ја подготвите оваа напивка потребно ви е :

– Свежо парче ѓумбир
– 10 листови свежо нане
– една краставица
– еден лимон
– 8 чаши вода

Начин на подготовка :

Излупете го, ситно исецкајте го лимонот и ставете го во сад со 8 чаши вода. Истото направете го и со краставицата, нането и ренданиот ѓумбир. Сите состојки оставете ги да стојат во водата преку ноќта. Следното утро штом ќе почувствувате жед, пијте од оваа напивка и заборавете на густите сокови и лимонади. Доколку сакате да забележите резултати и да ослабете моратe овој напиток да го пиете најмалку барем 4 дена.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk