Вкусен напиток што ги неутрализира штетите врз организмот од секојдневниот стрес

Заштитете се од негативните влијанија на секојдневниот стрес врз вашето здравје со помош на овој вкусен напиток подготвен по еден древент тибетски рецепт.

Превријте два литра вода и оставете ја да се олади.

Потоа додајте пет грама рендан ѓумбир, две големи лажици лимонов сок, една голема лажица мед, половина лажичка мелена лута пиперка и половина лажица анис.

Овој напиток пијте го постепено, голтка по голтка во текот на целиот ден.

Приготвениот напиток од два литри вода е доволен за три личности.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk