Внимавајте на алергиски реакции од боите за коса

Еден од најважните совети за бојадисување на косата е секогаш да го прочитате упатство за употреба пред да започнете.

Дури и ако сте го користеле истиот бренд безброј пати, сепак би било убаво уште еднаш темелно да се прочита.

Во упатството сигурно ќе прочитате како да направите тест со кој ќе ја проверите можноста за појава на алергиска реакција од бојата за коса.

Има голем број случаеви кои имале екстремни алергиска реакција на бојата на коса. Затоа правете го тоа безбедно и најпрво направете тест на кожата за да видите како истата реагира на вас. Алергиска реакција може да се развие во секое време, дури и ако неколку пати предходно сте го употребувале истиот производ.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk