Внимавајте на изборот на чевли ако сакате да изгледате повитки

Стилистите велат дека комбинациите на облека и чевли значително можат визуелно да ги издолжат нозете и со тоа да направат да изгледате повитки.

Токму поради тоа ги препорачуваат следниве три комбинации:

– Носете чевли со високи потпетици во комбинација со пантолани со иста боја како чевлите
– Носете чевли со високи потпетици во боја ( нијанси ) на кожата
– Носете кратки пантолони или мини здолништа со висок струк кој нема да го покриете со блузата или кошулата

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk