Внимателно со негата на интимните делови

За нега и измивање на интимните делови од телото никогаш не користите јаки сапуни или одредени дезинфекциски средства кои имаат интензивни мириси.

Тие делуваат негативно на тој начин што ги елиминираат добрите бактерии правејќи им слободен пат на инфекциите.

Исто така може да ја нарушат pH вредноста и да допринесат за појава на чувство на сувост и затегнатост на кожата во таа регија.

Најдобро е да користите pH избалансирани лосиони специјално наменети за таа намена.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk