Вовлечените брадавици сепак не се пречка за успешно доење

Фатете ја брадавицата нежно со прстите и извлечете ја користејќи ги палецот и показалецот.

При тоа внимавајте на тоа дали брадавиците ќе останат испапчени или ќе се вовлечат навнатре.

Доколку брадавиците се вовлекуваат сепак не треба да се плашите дека доењето нема да биде успешно.

Посоветувајте се со својот лекар, тој ќе ве упати најдобро во техниките на доењето и позициите кои треба да ги пробате кога ќе започнете со доењето на вашето малечко.

Кога станува збор за вовлечени брадавици секогаш доаѓаат во предвид и силиконските брадавици како дополнителни заштитни додатоци при доењето.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk