Во борбата против брчките помага маската од жолчки и путер

Маската од жолчка и млечен путер е идеална за периодот по триесет и петтата година од животот. Спречете ги првите брчки на сосема природен начин.

За подготовка на оваа маска потребно ви е:

  • жолчка од јајце
  • половина лажица млечен путер
  • лажица чај од камилица
  • 1 мала лажичка мед
  • мала лажичка глицерин

Измешајте ги овие состојки, нанесете тенок слој на лицето и вратот и оставете да отстои 15-тина минути, а потоа отстранете ја маската со млака вода.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk