Во поплавените подрачја потребни се пелени и детска облека

Објавено на: Aug 09, 2016 од Мама Силвана

Освен што можете да донирате на 143 300 за поплавените подрачја, на жителите таму потребни им се и пелени за бебиња, детска гардероба и храна.

На страниците по социјалните мрежи информирајте се што всушност им треба на овие луѓе и однесете ја донацијата на пунктовите низ градот.

Хуманоста за овие граѓани во овие моменти е најпотребна, бидејќи поплавата им однесе се и многу деца се гладни и боси.


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…