Времето поминато со децата е клучот за среќен живот

Научниците од Универзитетот British Colombia докажале дека поминувањето на поголем дел од времето со своето семејство е најголемиот клуч за среќен живот.
За вистинска среќа потребно е луѓето повеќе внимание да посветуваат на своето време и со кого и како го трошат времето, отколку на парите и финансиските задоволства.

Според истражувањето, оние луѓе кои се грижат за својата градина, се занимаваат со некој спорт или поминуваат повеќе време со своите деца се луѓето кои што имаат најмногу насмевки на нивното лице дури и ако немаат големи месечни финансиски приходи.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk