Грешки кои татковците ги прават кога треба да појдат во болница за да ги земат мајката и бебето

Објавено на: Dec 31, 2016 од Мама Силвана

Она што не смеете да го дозволите е да задоцните на денот кога треба да ги земете мајката и бебето, така што тие ќе мора да ве чекаат. Тоа ќе ја растажи мајката, а ќе ви се префрла цел живот.

Не заборавајте да ги понесете работите кои се подготвени за отпуштање од болница. Мајката сигурно неколку недели претходно уредно ја спакувала торбицата. Доколку ја заборавите торбата, не сакате да знаете што всушност ќе доживеете.

Пред да одите по нив, наместете го седиштето за бебето и исперете го автомобилот од надворешна и внатрешна страна.


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…