Гумените бомбони се вистинска шеќерна бомба

Голем е бројот од нас кои уживаат во вкусот на гумените бомбони. Ним не им се радуваат само децата туку и возрасните. Со примамлив изглед и мирис, во различни бои често можат да станат омилено десертно уживање за многумина.

Но, опасноста демне токму во адитивите и базата на самите бомбомни- а тоа е пченкарен сируп, односно шеќер и желатин.

Погледнете го начинот на нивната подготовка.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk