Дали сте се запрашале зошто токму за празниците се случува „бејби бум„

Објавено на: Jan 02, 2017 од Мама Ане

Верувале или не, но дури 40% од родителите сакаат да зачнат бебе на Божиќ или во текот на останатите новогодишни и постновогодини празници.

Сигурно се прашувате зошто баш за време на празниците се случува бејби бум?

Дури 72 % од паровите признаваат дека тогаш поминуваат намјногу време заедно, 48% изјавиле дека се посреќни во тој период а 28% велат дека празниците се време кога се чувствуваат поблиску до својот партнер.

Според истражувањата во Англија, 2 јануари во периодот околу 22:36 минути се зачнале најмногу бебиња, а дури 71% од паровите кои добиле бебе воделе љубов во тој магичен период од годината.

 


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…