Дали утринската вода со мед навистина е корисна?

Објавено на: Dec 27, 2016 од Мама Силвана

Единствен пијалок кој во себе содржи еден од најздравите производи на светот е вистински сојузник за зачувување на здравствената состојба.

Го смирува желудникот, а истражувањата покажуваат дека помага во лечење на чиреви на желудник или бактериски гастроентеритс.

Се вели дека здравјето доаѓа од стомак па секојдневно конзумирање мед е најдобар начин да се искористи неговата добра страна.

Медот е добар и за лошо варење, поточно ако се има опстипација. Затоа е препорачливо 200 мл млака вода и една полна лажица меда да се испие на празен желудник.

 


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…