Дамките од теписите ќе станат минато со помош на мешавината од оцет и сода бикарбона

Постапката е многу едноставна, само следете ги упатствата и вашите теписи ќе блеснат со стариот сјај.

Пред се поминете го тепихот со правосмукалка, а потоа со помош на памучна крпа нанесете вински оцет на површината.

Потоа земете друга крпа, натопете ја со обична вода и истурете врз неа сода бикарбона. Со крпата поминете преку мократа површина на тепихот.

На овој начин ќе ги исчистите и најзакоравените дамки.

Истата постапка можете да ја искористите и доколку се соочувате со тешки дамки на облеката.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk