Да и помогнеме на Матеа Матовска да се врати меѓу другарчињата

Објавено на: Nov 27, 2015 од Мама Силвана

Матеа Матовска е 12 годишна ученичка која боледува од акутна миелоидна леукемија. Во моментов е хоспитализирана на одделот за хематоонкологија каде е изложена на хемотерапија.

Поради природата на болеста потребно е лекувањето што поскоро да се продолжи надвор од нашата земја. Лекувањето е долго и скапо, а ќе претстои и трансплантација на коскена срж. Да ѝ помогнеме на Матеа побрзо да се врати во училиште помеѓу своите другарчиња!

Донациска сметка:  Матеа Матовска – Хуманитарна Сметка

Број на сметка: 300 001 000 024 058

Цел на дознака: донација за Матеа Матовска

Комерцијална Банка

Броеви за донации:

ОНЕ: 075/143-450

ВИП: 077/143-133

ТЕЛЕКОМ: 070/143-106

Иницијативата за овој повик е иницирана од другарчињата на Матеа од ООУ “Ј.Х. Песталоци” – Скопје.


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…