Да и помогнеме на Матеа Матовска (12)

Објавено на: Oct 26, 2015 од Мама Силвана

Maтеа Матовска има 12 години и боледува од рак на крвта, односно акутна милоидна леукемија.

Во моментов е хоспитализирана на одделот за хематологија на Детската Клиника, но на семејството кое ја прима основната терапија таму му се потребни дополнителни средства за дополнителните третмани и испитувања, и продолжување на лекувањето во Германија.

Можете да донирате на бројот 070 143 106.


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…