Да му помогнеме на Кирил Пеев!

Објавено на: Oct 08, 2015 од Мама Силвана

На Кирил Пеев, на 10 месечна возраст му бил констатиран цистичен тумор на мозок. По отстранувањето на туморот на 2 септември во клиниката Charite во Берлин, Германија било констатирано дека се работи за исклучително редок тип на малиген тумор.

За да се спречи понатамошно ширење на овој брзорастечки тумор потребна е итна хемотерапија.Заради возраста, неопходна е вградување на интратекална пумпа и примање хемостатици директно во мозокот што ќе се извршат во истата клиника во Берлин каде беше опериран Кирил.

Севкупната терапија чини 150 илјади евра поради што семејството моли за било каква парична помош со што би му пружиле втора шанса за живот на нивниот син.

Можете да донирате на:

за корисниците на Т-Мобиле: 070 143 107

за корисниците на ВИП: 077 143 404

за корисниците на OНЕ: 075 143 075

или пак на следнава сметка:

Комерцијална банка

број на сметка: 300001000023864

назив: Кирил Пеев Скопје – хуманитарна сметка

даночен број: 2410014450050

peev500


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…