Две најчести грешки поради кои кожата на лицето страда

Ако сакате да имате здрава и негувана кожа на лицето никогаш не ги правете овие две грешки поради кои кожата навистина страда.
– Никогаш не ја заборавајте хидратантната крема

Хидратантната крема освен што и ја овозможува потребната влажност на кожата во текот на денот, истовремено ја штити од непријатните надворешни влијанија.

– Никогаш не заборавајте да ја исчистите кожата на лицето пред легнување

Без разлика дали сте носеле шминка во текот на денот или не, задолжително одвојте време за чистење на лицето пред спиење од сите нечистотии кои се наталожиле во текот на денот. Доколку не го направите тоа кожата ќе биде спречена во процесот на самообновување во текот на ноќта.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk