Дијана Ѓоковиќ: Бев строга мајка

Објавено на: Jan 03, 2017 од Мама Силвана

Мајката на еден од најдобрите светски тенисери Новак Ѓоковиќ открива дека со својот син преживеала многу среќни, но и тажни моменти.

Годината за семејството Ѓоковиќ помина стресно, но Дијана има само една желба за својот син.

„Само нека е здрав и среќен, тоа е најважно. Толку многу направи до сега и навистина не барам ништо. Нека ужива во семејството, нека е полн со љубов и нека ужива на терен,“ вели Дијана.

Таа за себе вели дека била строга мајка, но смета дека тоа би било подобро отколку да ги пушти децата да работат што сакаат.


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…