Домашен лек против кандида

Откако ви го претставивме домашниот тест за кандида, сега ви покажуваме и што би можеле да превземете доколку испадне дека ја имате.

Оваа упорна габа е чест жител во нашиот организам, па еве еден рецепт кој може на сите да им биде од корист, бидејќи има благотворно дејство врз целиот организам.

За да го направите овој лек потребни ви се следниве состојки:

1 чаша јогурт

2 чешниња лук

1 морков

половина лажички ѓумбир и цимет

Инструкции за подготовка:

Изрендајте го морковот, лукот и ѓумбирот и се додадете во јогуртот. Додадете и цимет, и убаво промешајте. Оставете малку да отстои и конзумирајте го како салата еднаш во денот.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk