Домашен лек против херпес

Херпесот е навистина невкусно и болно искуство, па сите бараме начин како да се решиме побрзо од него.Се што ви треба имате дома во кујната. Оваа паста лесно и брзо се прави, евтина е и најважно од се, делотворна.
Потребна ви е една лажичка пченично брашно и малку вода, колку пастата да се раствори.

Со помош на газа се става неколку пати на ден од смесата на херпесот.

Ќе помине за ден до два.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk