Домашен рецепт против главоболка

Сериозната главоболка може да ве остави со часови заковани за креветот и да ги уништи сите планови кои ги имавте.

Болката често пати знае да биде неиздржлива, а апчињата премногу слаби.

За да не се мачите со часови и денови, испробајте го овој едноставен рецепт за кој состојките веројатно уште сега ги имате во ладилникот.

Одберете квалитетна сол (хималајска или морска) која содржи минерали и електролити.

Методата за нејзино користење е едноставна, а нема да ве чини ништо – во чаша свежо исцеден сок ставете 2 лажици од солта и промешајте.

Испијте на кратки интервали по 3-4 голтки.

Со помош на овој рецепт ќе ги изретчите главоболките, ќе го зајакнете имунитетот, ќе го подигнете нивото на енергија и ќе го воведете во нормала нивото на сератонин.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk