Домашна крема за проблематична кожа на лицето

За разлика од комерцијалните козметички производи кои што се полни со хемикалии и токсични средства, домашните креми се целосно безбедни за вас и вашата кожа.

Оваа домашна крема наменета пред се за проблематичната кожа на лицето е многу лесно да се направи. Се состои од само две исклучително природни состојки кои сигурно ги имате во вашата кујна- кокосово масло и сода бикарбона.

Половина лажичка сода бикарбона промешајте со две лажици кокосово масло.

Кога ќе ги промешате овие две состојки ќе направите моќна комбинација која одлично помага при лекување на акни, црвенило и лузни на кожата.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk