Домашна маска од кокосово масло за сува и оштетена коса

Со редовна употреба на маската од кокосово масло влакното на вашата коса ќе биде поздраво, посјајно и поцврсто.

Кокосовото масло е одлично за сува и оштетена коса, па ако вашата е таква набавете кокосово масло кое може да се најде во секоја аптека и помешајте го со една лажица маслиново масло.

Можеби косата нема да се регенерира целосно, но секако дека ќе биде поздрава и ќе изгледа поубаво.

Маската може да ја држите на косата според ваш тајминг бидејќи не предизвикува штетно дејство.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk