Едноставен трик како да го победите лошиот здив

Краставицата е исклучително  богата со витамини, минерали и растителни влакна кои можат да се спротивстават на опасните болести и да ја одржат виталноста на нашето тело.

Освен што поради големото количество на вода во својот состав таа ефикасно ги елиминира токсините од телото и ја хидрира кожата, помага и при елиминирањето на вишокот масни наслаги.

Но, малкумина знаат дека токму краставицата е одлична во борбата против лошиот здив.

Непријатниот здив е вообичаен проблем за многу, а најлесно ќе го изгубите со помош на краставицата. Само исечете едно парче и држете го во уста 30 секунди.

Силните антибактериски својства ќе ги уништат бактериите кои го предизвикуваат лошиот здив.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk