Е

Ева – библиско женско име, кое на еврејски значи живот.
Екатерина – женско име со грчко потекло, кое значи некоја што е чиста.
Елена – сончева светлина, искра на сонцето
Елизабета – креативна,чувствителна личност

Елеонора – Сончеви зраци,блескава светлина

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk