Жени, грижете се за себе

Жени грижете се за себе, не очекувајте мажите да го трошат своето време угодувајќи ви постојано. 

Сакајте се себе, бидете полни со самодоверба и не очекувајте секогаш мажот да се грижи за вас.

Често се случува, по одредено време поминато во врска, жените да почнат да се потпираат на мажот во врска со храна, облека, забава и целиот живот, а тоа не е добро.

Убаво е чувството некој да се грижи за вас, но сепак најдобро е самите да се грижите за себе.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk