Запечена хељда со печурки

Хељдата има специфичен вкус, но може да се поправи со зачини.

Потребно е:

Половина шолја хељда во зрна

2 чаши вода за варење на хељдата

5-6 печурки

Половина главица кромид

Масло од сусам, може и сончогледово

Сол и црн пипер

Јајце

Павлака

Подготовка:

Рерната вклучете ја на 180 степени. Хељдата измијте ја и прелијте ја со вода па ставете на среден оган да проврие. Кога ќе зоврие, варете уште 15 минути.

На масло испржетего кромидот и ситно исечканите печурки, додадете сол и црн пипер по вкус. Се измешајте со варената хељда, по желба дадете ги јајцето и павлаката и запечете во рерна.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk